Ve dnech 10. – 12. listopadu proběhlo podzimní víkendové setkání Školy Marie, které se konalo v prostorách salesiánského střediska volného času Don Bosco v Ostravě. Tématem přednášek ve dvou otevřených ročnících bylo Kérygma v životě Abraháma a Učednictví. Při skromném počtu 11 účastníků různého věku jsme společně vytvořili vzájemně obohacující společenství modlitby a sdílení.

Škola Marie (celým názvem Škola křesťanského života a evangelizace svaté Marie z Nazareta Matky Církve) byla založena na Ukrajině o. Piotrem Kurkiewiczem, OFMCap., a dnes má pobočky v mnoha evropských státech, ale také např. v USA. Ostravská pobočka Školy Marie působí pod hlavičkou farnosti Ostrava – Přívoz, kde v roce 2010 vznikla. V Česku v současné době fungují také pobočky v Praze, Brně a Českých Budějovicích. Další víkendové setkání se uskuteční 23. – 25. února 2024. Noví zájemci jsou vítáni. Škola je otevřená pro všechny od 18 do 100 let, kteří touží hlouběji poznat Krista a zakoušet Boží přítomnost ve svém životě. Více informací na www.skolamarie.cz.