Václav byl vnukem Bořivoje a Ludmily. Ta, jako matka jeho otce Vratislava I., mu pro život dala cennější výbavu než jeho vlastní Drahomíra. Naučila ho křesťanským zásadám, ctnostem, základům moudrosti i rozvaze. Václav dospěl v panovníka, který ochránil český národ před podmaněním od nepřátel, usiloval o mravní i kulturní povznesení Čech a dal důkaz naší rovnocennosti s ostatními zeměmi Evropy. Mezi jeho významné ctnosti patřila silná vůle, hluboká zbožnost a mírumilovnost. Svým příkladem vedl lid z vlivů pohanství ke křesťanskému životu. Zaplatil za to životem u dveří kostela ve Staré Boleslavi a stal se hlavním patronem naší země.

Mnich Kristián o něm napsal: "Byl dokonalý ve víře, neboť všem chudým činil dobře, nahé odíval a hladové sytil. Měl rád chudé i bohaté, služebníkům Božím přisluhoval a zdobil mnohé kostely."

V naší farnosti je již několikaletou tradicí, že na náměstí před kostelem probíhá v den svátku sv. Václava Svatováclavský jarmark s bohatým programem, také pro děti.

K bohoslužbám do přívozského kostela jste v tento sváteční den zváni na 9 a 17 hodinu. Po 14 hodině zavítá do kostela sv. Václav, aby se zde krátce pomodlil.

Po celý den (mimo čas bohoslužeb) si můžete přijít do kostela prohlédnout Výstavu velkoformátových fotografií ze života diecéze Spolku Člověk a Víra (bude k vidění po celý měsíc říjen). Také jsou připraveny nástěnky s výběrem fotografií z nedávných aktivit naší farnosti.

Jste srdečně zváni!