Powolany

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní

Powolany

V neděli 5. března po mši svaté v polštině (v kostele) vás srdečně zveme na faru na film Powolany - film, který odpovídá na důležité otázky a předkládá svědectví o životě s Bohem. Film je v původním polském znění s českými titulky. (Čas začátku filmu 14:30 je orientační.)

Film Powolany ukazuje mimořádný příběh setkání bohaté rodiny a katolického kněze. Kněz (Marcin Kwaśny) přichází na pastorační návštěvu do dobře situované rodiny. Zve ho paní domu (Marta Lewandowska) v rámci farní „koledy“. Dalšími obyvateli domu jsou manžel (Rafał Szałajko), který je extrémní antiklerikál a jejich děti (Jakub Dmochowski a Paulina Śmigielska). Dceru matka pozve pod záminkou pomoci s online nákupy. Během této neobvyklé pastorační návštěvy dochází k silné výměně názorů. Témata oscilují kolem sedmi hlavních služeb svěřených kněžím, jako jsou: svátost eucharistie, svátost smíření a pokání, křest, kázání slova Božího, modlitby za uzdravení, exorcismus a doprovázení umírajícího. Během nastolených otázek kněz vypráví neobvyklé, ale pravdivé příběhy laiků, kteří se obrátili skrze službu kněží. Můžeme tak pozorovat zásadní proměnu sedmi lidí. Při pastorační návštěvě vyjdou najevo tajemství ukrytá mezi členy domácnosti, která už léta ničí rodinné vztahy. Jak skončí konfrontace názorů? A změní návštěva kněze vztahy v tomto domě?